Sensotech
  • Jaunumi
    • Produkcija
      • B-phone
      • Mobileguard
    • Partneri
      • Par mums
        • Darbinieki
        • Par mums raksta
      • Kontakti

        Eksperimentālās izstrādnes rezultāts nozares pētījuma „Vērpjošu un rotējošu viļņu enerģijas pārveidošanas iekārtu darbības pētniecība” ietvaros

         

        Lai sasniegtu Projektā izvirzītos mērķus un uzdevumus:  vērpjoša un rotējoša viļņu enerģijas uztvērēja/ pārveidotāja radīšana,  izvēlēta viļņu svārstībām komplimentāra turbīna un izstrādāts tās tehniskais plānojums, kurš iever pārveidotāja konstruktīvo risinājumu un pamato tā materiālu izvēli. Projekta ietvaros tika izstrādāts viļņu enerģijas pārveidotājs. Lai radītu optimālāko, ir izmēģinātas vairākas viļņu enerģijas uztvērēju/ pārveidotāju versijas.  Pārveidotāji tika izmēģināti mākslīgi radītā vidē - viļņu baseinā, kur viļņu ģenerators ģenerēja tos. Lai noteiktu viļņu pārveidotāja versijas efektivitāti, viļņu parametri tika fiksēti pirms un pēc enerģijas pārveidotāja. Neuztvertās viļņa daļas refleksijas mazināšanai  viļņu baseinā  izmantots viļņu slāpētājs. Viļņu parametru mērījumiem izmantoti, tam speciāli konstruēti mērinstrumenti un mērīšanas komplekss  datu priekšapstrādei, to apstrādei un rezultātu saglabāšanai. Viļņu enerģijas pārveidotāja efektivitātes, lietderības koeficienta noteikšanai izmantots turbīnas slogošanas stends. Projektā ir novērtēta pārveidotāja efektivitātes atkarība no tā iegremdēšanas dziļuma. Pamatojoties uz ienākošo un izejošo viļņu mērījumiem konstatēta tā viļņu enerģija, kuru turbīna  absorbē un, attiecinot tai turbīnas slodzes mērījumu rezultātus, noteikts lietderības koeficients.

        Eksperimentālās izstrādnes laikā secināts, tas, cik precīzi turbīnas lāpstiņa ieņems stāvokli lai uztveru viļņa spēku ir atkarīgs vismaz, bet ne tikai no:

        a)      Kāda ir lāpstiņas kustības brīvība ap tās nesošo asi, kā arī, cik viegli tā ap to pagriežas,

        b)      Cik lokana ir pati lāpstiņa,

        c)       Cik un kā nostiepta ir lāpstiņas garākā brīvā mala 

         
           

        Lai mazinātu vienlaicīgu pretēji strādājošu viļņa spēku iedarbību uz turbīnas lāpstiņu ir nepieciešami jauni tehniski risinājumi.

        Turbīna strādā efektīvāk:

        a)      ja tās ass nekustas vertikālā dimensijā,

        b)      ja lāpstiņu materiāla tilpummasa ir vienāda ar turbīnas darba vides tilpummasu.

        c)       Ja lāpstiņas brīvā mala neveido maisveida formu, tas ir, neveido kabatas, kas traucē ūdens plūsmai.

        Par Projekta rezultātiem ir izdarīti tālāki secinājumi turbīnas konstrukcijas attīstīšanai,  kā arī sagatavotas divas publikācijas.

        „MESUREMENTS OF WAVE POWER IN WAVE ENERGY CONVERTERS EFFECTIVENES EVALUATION”, J.Beriņš, J.Beriņš,

        „GRAVITATIONAL WAVE TRANSFORMATION WITH AXIAL HYDROCINETIC TURBINE”, J.Beriņš, J.Beriņš

        Nozares pētījums „Vērpjošu un rotējošu viļņu enerģijas pārveidošanas iekārtu darbības pētniecība” tika veikts projekta SIA “Viedo materiālu un tehnoloģiju kompetences centrs” ietvaros. SIA “Viedo materiālu un tehnoloģiju kompetences centrs” ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru noslēdza Līgumu Nr. 1.2.1.1/16/A/005 par šī projekta īstenošanu.

        Projekts tika īstenots no 2016.gada 1.septembra līdz 2017.gada 31.maijam.

        http://www.vmtkc.lv

        http://www.cfla.gov.lv/lv/

        www.aplacetoinvest.com


        Publicēts: 12.06.2017
        << Atpakaļ

        SIA Sensotech © 2023